Nowość

Gdy dziecko chce zmienić płeć

Gdy dziecko chce zmienić płeć
Data premiery: 24.06.2024
EAN: 9788380799769
Liczba stron: 56
Zamów w księgarni
książka
14,90 zł
Cena detaliczna: 24,90 zł
KUP W KSIĘGARNI
Opis

"Gdyby gwałtowny wzrost liczby osób transseksualnych był wynikiem większego przyzwolenia społecznego, gdzie mamy grupy trzydziesto, czterdziesto, pięćdziesięcio, sześćdziesięcio i siedemdziesięcio - latków, identyfikujących się jako osoby transseksualne?  

Dlaczego widzimy to tylko u nastolatków i młodych dorosłych nadmiernie zanurzonych w mediach społecznościowych?"

 Lost in Trans Nation: A Child Psychiatrist's Guide Out of the Madness

Miriam Grossman

 

Szereg badań wskazuje, że prawie 70 procent dzieci, które doświadczają dysforii płciowej w dzieciństwie – a których się w dysforii nie utwierdza ani nie przeszły tranzycji społecznej -  w końcu z niej wyrasta."

 

Abigail Shrier "Nieodwracalna krzywda "

 

 

"Na krótko przed osiemnastką poszedłem do pewnej poznańskiej psycholożki. Była znana w środowisku transseksualistów. (…) Wyjaśniłem jej, że od kilku lat otrzymuję „na czarno” blokery dojrzewania i hormony, od osoby transseksualnej poznanej w Internecie, oraz że moi rodzice o tym nie wiedzą. Nie zmartwiło jej to, przeciwnie. Wyraziła entuzjazm, że mogłem od tak młodego wieku „być sobą”. Powiedziała też, że w razie pytań sądu powinienem mówić, że chodziłem do niej na wizyty przez dłuższy czas, a nie tylko dwa razy – czyli tak, jak było naprawdę – oraz abym nie mówił, że brałem hormony od Ewy. Zwyczajnie namówiła mnie do kłamstwa."

 

Łukasz Sakowski, "Moja historia cofnięcia zmiany płci. Tranzycja i detranzycja"

https://www.totylkoteoria.pl/tranzycja-detranzycja-zmiana-plci/

  

 

"Nawet najwybitniejsi profesjonaliści nie są chronieni przed aktywistowską tłuszczą. Wsiadaj na pokład "terapii afirmatywnej" albo strać pracę, a nawet prawo wykonywania zawodu"

 

Abigail Shrier "Nieodwracalna krzywda "

 

Opinie
Dodaj opinię z ocenę:
Aktualnie brak opinii, bądź pierwszy!
Zamów w księgarni
książka
14,90 zł
Cena detaliczna: 24,90 zł
KUP W KSIĘGARNI