Sztuczna Inteligencja vs Ludzkość: Czy Maszyny Nas Prześcigną? Książka Cyber Pułapka

Sztuczna Inteligencja vs Ludzkość: Czy Maszyny Nas Prześcigną? Książka Cyber Pułapka
Opis

 

W dzisiejszym filmie zagłębiamy się w fascynujący i nieco niepokojący świat sztucznej inteligencji (AI) oraz jej rosnącego wpływu na ludzkość. Czy maszyny kiedyś nas prześcigną? To pytanie, które od dawna nurtuje umysły naukowców, technologów i zwykłych ludzi.
 
???? Twoje Zdanie: Chcemy usłyszeć Twoje opinie i przemyślenia na temat AI. Czy uważasz, że maszyny nas prześcigną? Jakie są Twoje nadzieje i obawy związane z przyszłością AI? Podziel się swoimi myślami w komentarzach poniżej.
 
Książka "Cyber pułapka - jak internet, sztuczna inteligencja i wirtualna rzeczywistość skutecznie niszczą cywilizację" do nabycia w księgarni XLM.pl na stronie https://xlm.pl/literatura-faktu-repor...
 
W zderzeniu z nowoczesnością człowiek zawsze staje między marzeniem a planem, przezornością a odwagą, spontanicznym poddaniem się biegowi rzeczy a kontrolą przemian.
 
Alvin Toffler, który zasłynął jako autor książki Szok przyszłości, stwierdził, że słowo „zmiana” jest kluczem do zrozumienia współczesnego czasu. Zmiana
i innowacyjność są stale poszukiwane, mają swoją wartość na rynku, gdyż efektem jest ciągle nowa oferta. Zmiany te jednak mogą okazać się zbyt szybkie, powodują zamieszanie w psychice, która nie zdąży przywyknąć do wielu otaczających zjawisk, zanim znikną w fali nowych ofert i propozycji.
 
Czynnikiem największych zmian jest technika i nowe technologie, które stwarzają zjawisko nazywane inwazją nowości. Pierwszym znakiem zmian jest radykalne zerwanie z przeszłością. Skraca się także znacznie kontakt ludzi z konkretnymi rzeczami: każda jest „na chwilę”, wymiatana ze świadomości
przez kolejne mody i trendy.
 
-Być albo nie być. Zamiast prawdziwego istnienia. Rzeczywistość wirtualna
-E-samotność w cyber tłumie
-Niby miłość. Niby przyjaźń. Niby znajomi
-Bez wstydu, bez prywatności, bez refleksji
-Przysypani nadmiarem informacji. Przebodźcowanie jednostek i społeczeństw
-Wszystko na sprzedaż. Big brotheryzacja czyli podglądanie świata
-Elektroniczna przemoc. Sieciowe i postkulturowe wzorce przemocy
-Zniszczone słowa. Post prawda, fejk niusy jako narzędzie kontroli
-Sztuczna inteligencja. Niedoskonały umysł i idealny cynizm
 
Przyszłość ludzkości pozostaje nieznana. Jedno jest pewne: od stopnia refleksji nad człowieczeństwem i rozumienia osoby ludzkiej oraz jej godności zależy teraźniejszość oraz to, co z niej wyrośnie.
Opinie
Dodaj opinię z ocenę:
Aktualnie brak opinii, bądź pierwszy!