Premiera książki „Rozmowy jerozolimskie. Dlaczego zginął Mesjasz” ks. prof. Waldemara Chrostowskiego i Pawła Lisickiego.

29.02.2024

Wydawnictwo książkowe Fronda serdecznie zaprasza na spotkanie z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim oraz Pawłem Lisickim dotyczące ich najnowszej wspólnej książki pt. „Rozmowy jerozolimskie. Dlaczego zginął Mesjasz”. 

 

„Rozmowy jerozolimskie. Dlaczego zginął Mesjasz”, to książka będąca pokłosiem wyprawy księdza profesora Waldemara Chrostowskiego i Pawła Lisickiego do Ziemi Świętej. Zadają ważne pytania, które od zawsze poruszały chrześcijan. Jak doszło do procesu Jezusa? Dlaczego tak popularny początkowo nauczyciel z Galilei skończył ostatecznie na krzyżu? Kim byli Jego sędziowie i oskarżyciele? Do jakich frakcji religijnych należeli i czym się one od siebie różniły? Dlaczego doszło do procesu przed rzymskim prefektem? Kim był Mesjasz dla ówczesnych Żydów? Kim byli kapłani i jaką rolę odgrywali w świątyni jerozolimskiej? Jak to się stało, że Mesjasz przyszedł do swego ludu, a ten Go nie przyjął? 

Paweł Lisicki nakreśla w tych rozmowach tło historyczne, polityczne i społeczne, a jego rozmówca, ksiądz profesor Chrostowski, skupia się na wymiarze teologicznym i religijnym. To rozmowy spokrewnionych ze sobą w duchu, którzy wierzą, że ziemia Izraela jest „piątą Ewangelią”, że jej drzewa, drogi, jezioro, domy, zapachy, zgiełk i cisza, odsłaniają historię narodzin, życia, śmierci i chwalebnego Zmartwychwstania Jezusa z Nazaretu.

 

Spotkanie autorskie poprowadzi Paweł Chmielewski, redaktor PCh24.pl

 

Data i godzina spotkania: 20 marca (środa) 2024 r., godz. 18:00 

Miejsce spotkania: sala w podziemiach Kościoła Wszystkich Świętych w Warszawie 

Adres: Plac Grzybowski 3/5 w Warszawie

Na spotkanie wstęp wolny (bezpłatny i bez zapisu).