System. Od Lenina do Putina

System. Od Lenina do Putina
Data premiery: 27.09.2019
EAN: 9788380794771
Liczba stron: 524
Wymiary okładki: 160 x 225 mm
Zamów w księgarni
książka + ebook
34,90 zł
KUP W KSIĘGARNI
audiobook cd
32,95 zł
KUP W KSIĘGARNI
Opis

Na czym polega skuteczność rosyjskiej propagandy? Jak to możliwe, że przez ostatnich sto lat, Rosja trzyma w emocjonalnym szachu wielokrotnie silniejszy od niej pod każdym względem Zachód?

O co tak naprawdę chodziło w „konflikcie kubańskim”? Czy faktycznie oś sporu leżała pomiędzy USA i komunistyczną Rosją? Wiele wskazuje na to, że do krawędzi globalnej wojny atomowej doprowadził wewnątrzny konflikt Sowietów, w którym organy bezpieczeństwa walczyły z wojskiem o przejęcie władzy nad Imperium.
 

Czy Ronald Reagan zajął się sprawą polską w trosce o wolność Europy Wschodniej? A może jego radykalna polityka wobec Sowietów była odpowiedzią na strategiczny zwrot Kremla, który porzucił plan ekspansji na Zachód, na rzecz budowy struktur dających panowanie nad Azją?
 
Czy operacja „Trust“ z roku 1921 – polegająca na tworzeniu fikcyjnych organizacji antysowieckich, by spacyfikować rosyjską „białą“ emigrację na Zachodzie - była „matką wszystkich prowokacji“? Czy stała się poligonem doświadczalnym kolejnych transformacji aż do czasów współczesnych?
 
Grzegorz Braun, w pasjonującej rozmowie z Rafałem Otoką-Frąckiewiczem, brutalnie niszczy mity nagromadzone wokół najważniejszych wydarzeń historycznych ostatnich stu lat. Nie pozostawia żadnych złudzeń, co do faktu, że transformacja marksizmu nadal trwa w najlepsze a historia świata nie dobiegła jeszcze swojego szczęśliwego końca.
 

Opinie
Dodaj opinię z ocenę:
Aktualnie brak opinii, bądź pierwszy!
Zamów w księgarni
książka + ebook
34,90 zł
KUP W KSIĘGARNI
audiobook cd
32,95 zł
KUP W KSIĘGARNI
Najczęściej kupowane w tej kategorii